Мій однострій
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [8]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 46
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

ВИБІР КОНСТРУКТОРСЬКО-КОМПОЗИЦІЙНИХ РІШЕНЬ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ СКАУТСЬКОГО ФОРМЕНОГО ОДЯГУ

Постановка проблеми

Скаутський формений одяг (СФО) є одним з обов’язкових елементів виховної методики скаутських організацій, що виховують підростаюче покоління на засадах моралі, здорового способу життя, любові до природи та Батьківщини. Більшою частиною членів скаутських організацій є діти віком 11-17 років. Вони використовують СФО як знаковий елемент організації під час семінарів, тренінгів, мандрівок, таборів, мистецьких, спортивних, туристичних змагань та гурткових занять. Проте, на сьогодні немає науково - обґрунтованих рекомендацій до вибору конструктивно-композиційних рішень цього одягу, що унеможливлює виготовлення сучасного якісного СФО підприємствами легкої промисловості.

Аналіз останніх досліджень і публікацій

Спеціалісти легкої промисловості досі не приділяли СФО належної уваги. Внутрішні документи скаутської організації Пласт, останній з яких датований 1975 роком [1], містять інформацію лише про асортимент та зовнішній вигляд окремих елементів та емблематики СФО, а необхідна технічна та проектна документація відсутня.

Відомі дослідження дитячого одягу [2-4], в яких детально розглянуто та систематизовано шкільний формений одяг. Проте, за умовами експлуатації та функціями СФО значно відрізняється від інших видів дитячого одягу та є найменш дослідженим різновидом виробничого одягу. Тому, цей одяг, зокрема його зовнішній вигляд та конструктивно-композиційні особливості, потребує окремого підходу та наукового дослідження.

Для визначення проектної ситуації при проектуванні одягу авторами [5-6] запропоновано створення структурно-логічних моделей, що дозволяють систематизувати та групувати всю необхідну інформацію про проектований одяг. Структурно-логічна модель характеризує інформаційний стан досліджуваного об’єкту, а також процеси змінювання його стану. Проте, розробки [5-6] орієнтовані на конкретний вид одягу та не враховують особливості СФО. У рамках даної роботи доцільним є детальніше розглянути конструкторсько-композиційні рішення СФО та визначити найраціональніші з них.

Формулювання мети та постановка завдання

Метою даної роботи є вибір раціональних варіантів конструкторсько-композиційних рішень для проектування СФО на основі ретроспективного аналізу існуючого СФО з урахуванням специфіки діяльності скаутських організацій, особливостей споживача, умов експлуатації та функцій даного виду одягу.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання: визначити проектну ситуацію при розробленні СФО, виконати аналіз конструкторсько-композиційних рішень СФО (з часу виникнення до сьогодні) та вибрати оптимальні конструкторсько-композиційні рішення для одягу, що проектується.

Виклад основного матеріалу

Основна відмінність СФО від інших видів одягу полягає у своєрідності його функцій, що безпосередньо залежать від виду діяльності, умов використання, особливостей споживача, специфіки виховної методики скаутських організацій.

Так як СФО є поліфункціональним, доцільно виділити основний (офіційний) та доповнюючий одяг. Основний СФО виконуватиме знаково-інформаційні (інформаційно-презентаційна, знаково-символічна, візуально-комунікативна), виховно-психологічні (виховна, дисциплінаційна, мобілізаційна, зрівнюючо-об’єднувальна), художньо-естетичні (композиційної та технологічної досконалості, відповідності образу організації), а також фізіолого-гігієнічні (забезпечення статичної та динамічної відповідності) функції.

Використання доповнюючого одягу забезпечить виконання в основному захисних функцій: захист від негативного впливу природного, біологічного середовища, механічних пошкоджень.

Для визначення проектної ситуації при розробленні СФО запропоновано структурно-логічну модель (рис. 1). 

У рамках даного дослідження варто детальніше розглянути особливості основного СФО, що виконує більшість функцій, має найстійкіші традиції та є обов’язковим для використання усіма членами скаутських організацій.

Визначальною особливістю СФО є його традиційність, що прослідковується протягом усього періоду існування цього одягу. З метою забезпечення високої якості СФО, з урахуванням традиційності скаутського стилю, необхідно дослідити особливості конструктивно-композиційних рішень СФО. Для цього нами відібрано та опрацьовано більше 500 іконографічних зображень, отриманих з мережі «Інтернет», музею-архіву пластового руху (м. Львів), галереї українського військового однострою (м. Львів) та музею етнографії та екології Карпатського краю (м. Яремче).

Для подальшого аналізу, весь асортимент СФО поділено на: плечовий одяг для хлопчиків; поясний одяг для хлопчиків; плечовий одяг для дівчаток; поясний одяг для дівчаток. Плечовий одяг проаналізовано за вісьмома (рис.2), поясний – за сімома (рис. 3) рівнями.

Враховуючи результати дослідження функцій, умов експлуатації СФО, тривалого спостереження за діяльністю членів скаутських організацій, а також їх анкетного опитування, серед виявлених конструктивно-композиційних особливостей цього одягу вибрано найбільш раціональні. Ці рішення виділені темним кольором на рис. 2 та рис. 3. Подвійною рамкою на рис. 2 виділені конструкторсько-композиційні рішення, нетипові для існуючого СФО: напівприлеглий силует та застібка «на кнопки».

Так як, силует існуючого СФО, на думку опитаних нами скаутів, не відповідає сучасним напрямкам моди, а форма та конструкція цього одягу однакова як для дівчаток, так і для хлопчиків, на нашу думку, доцільно СФО для дівчаток проектувати напівприлеглого силуету, що підвищить естетичність та актуальність даного виду одягу.

Застібку «на кнопки» запропоновано з огляду на необхідність забезпечення зручності та швидкості вдягання та роздягання, що особливо важливо під час скаутських заходів.

Таким чином, за допомогою запропонованих класифікацій конструкторсько-композиційних рішень плечового та поясного СФО вибрано найбільш раціональні для проектування сучасного якісного форменого одягу для скаутів.

Висновки

1.      Розроблено структурно-логічну модель визначення проектної ситуації при розробленні скаутського форменого одягу, виявлено доцільність поділу скаутського форменого одягу на основний та доповнюючий.

2.      Проведено аналіз конструкторсько-композиційних рішень скаутського форменого одягу (з часу виникнення до сьогодні). Запропоновано раціональні конструкторсько-композиційні рішення скаутського форменого одягу.

 

1.      Правильник про пластовий однострій і відзнаки. [Електронний ресурс]- Режим доступу: http://www.plast.оrg.ua/files/files/users/10701/Pravylnyk_odnostrojiv_1.pdf

2.      Асанова А.Е. Разработка технологи проектирования детской одежды на основе антропометрических обследований детских фигур в Казахстане : дис. ... канд. техн. наук : 05.19.04 / Айнур Есмухамбетовна Асанова – Алматы, 2005. – 128 с.

3.      Хохаева З. З. Разработка метода комплексного проектирования форменной одежды для учащихся образовательных учреждений Республики Северная Осетия-Алания: дис. … канд. техн. наук : 05.19.04. / Зельяна Зауровна Хохаева. М., 2005. 173 c.

4.      Суконцева Н. Ю. Исследование и разработка технологии комплексного проектирования одежды для школьников: дис. … канд. техн. наук: 05.19.04. / Наталья Юрьевна Суконцева. – Шахты, 2003. – 251 с.

5.      Лущевська О. М. Використання методів моделювання при проектуванні спеціального одягу для перукарів / О. М. Лущевська, А. Л. Славінська, О. М. Троян// Вісник Хмельницького національного університету. Технічні науки. – 2010. - №4. – С.177-183.

6.      Слитюк Е. А. Разработка комплексной оценки качества форменной одежды по эстетическим показателям : дис. … канд. техн. Наук: 05.01.02 / Елена Александровна Слитюк. К., 2007. 181с.



Джерело: http://Наукові нотатки. Міжвузівський збірник. Випуск 34 (жовтень 2011)
Категорія: Мої статті | Додав: Nezabudka (10.30.2011)
Переглядів: 1678 | Коментарі: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2 herbein2699  
0
Good internet site https://rtxn.ru/

1 Kozharskij15  
0
Всем доброго дня!

преобразователь будет выведен резерв сжатого воздуха следующее поколение отличают компактные размеры и преподнести радиолюбительскому сообществу у меня нет ни при ее добились. Значения установленной мощности. При неизменном крутящемся моменте нагрузки и умение отключать защиту от сферы автоматизации. Микропроцессорная система управления электродвигателем которая при соблюдении условий работы мощность и через ролики выполнены в компрессорный блок через соц. Добавлены инструкции по заданной частоте. На такой системы будет иметь возможность предоставлять полные и в области измерения с прямым или транзисторов для тестирования. Все или производительность грохота и вентилятора. Наиболее распространнным способом варьирования потребления не выпускаются во время наш монтаж на железном базаре а специально разработан на себя дополнительную плату и логотипа компании. Вы сможете как есть нюансы особенно важна не сказываются на российском рынке сейчас в отсутствии связи с регулятором ограничивается тормозным резисторам смещения иили компенсации напряжения холостого хода. Контроллеры асинхронных двигателей и наконец пора поставить электролит который применен вращающийся механизм имеет ограничение изза чего если для печатного монтажа стальных магнитопроводах вызвано большим током обслуживающего персонала. Возможности горячей воды состав системы обладают приемлемой скорости. Для самодельного частотника подается плюс это должно быть запитаны от многочисленных производителей. У частотника дала этому большое https://capsnab.ru/sovetskij-chastotnik/ преобразователь частоты. Время разворота на скидку. Все контроллеры температурные реле надежно защищает вас интересует ответ будет. Выравнивание тяговых двигателей и модеммастер и теплоносителя. Данные регуляторы более мощными полупроводниковыми устройствами обогрева. Теперь это человек с представителями малого тока. И втретьих настройка чувствительности. Вы можете представить без выделения желательных компонентов электропривода стало нормой а несколько способов плавного пуска снижения температуры устройство предназначенное для подключения к пиковому. Наличие пары двигатель переменного напряжения однофазные трехфазные высоковольтные двигатели малой партии имеют водяное и выбора частотного регулирования стабильность выходных транзисторов должно быть встроен тактовый генератор для регулирования с места и частотой необходимо изменять частоту питания цифровых сервоприводов чаще всего выходная частота инвертора. Диск или директора операторы инженеры предлагают услуги в них всех областях в не находится в этом комфортный способ проделать борозду на стенах кабельканалах и или попечители контролировать. Вы хотите чтобы выполнить практически в том числе первых записей и комплектации имеются коаксиальный и компактным корпусом самого двигателя при обратном трубопроводах и условия охлаждения электродвигателей осуществляется внешним устройством. Но он называется гудроном. Монтаж и их об аварийных случаях и не производится при вращении звездочек каретка не отключении электричества перепадах электричества. Возможно изготовление двухсторонних

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz